AM14 Growatt Battery Inverter 5KVA SPF5000ES Single Phase Off grid Inverters 5KW 220V 48V Converter
Produktbeschreibung
Overview
Quick Details
Place of Origin:
Fujian, China
Brand Name:
Growatt
Model Number:
SPF5000ES
Input Voltage:
230V
Output Voltage:
230VAC ± 5%
Output Current:
80A
Output Frequency:
50Hz/60Hz
Output Type:
Single
Size:
Type:
DC/AC Inverters
Inverter Efficiency:
97%
Certificate:
CE
Warranty:
2 years
Weight:
12KG
Battery Voltage:
48VDC
Product name:
5kw off grid single phase solar system inverter
Battery Type:
Lead Acid \ Lithium
Rated Power:
5000VA/ 5000W
Waveform:
Pure sine wave
Maximum PV Array Power:
6000W
Efficiency (Peak):
93%-97%
Transfer Time:
10ms typical, 20ms Max
Operating Temperature:
0°C - 55°C
Maximum Solar Charge Current:
100A
Supply Ability
Supply Ability:
10000 Piece/Pieces per Month
Packaging & Delivery
Packaging Details:
NW:14.5kg <br>GW:18kg<br>Size:130*350*455mm <br>Carton Size:560*520*195mm
Port:
xiamen
Lieferfähigkeit
Verpackung und Versand
Vorlaufzeit:
Hafen:
Verpackungsdetails:
>=1 Stück(e)
US 695.00
Kontakt
Kommentare
Melden Sie sich an, um zu posten
Sortieren nach
Melden Sie sich an, um weitere Kommentare anzuzeigen
Diese Inserate könnten Sie auchinteressieren.
Meo Machinery Co.LTD
SUVPR MPPT Inverter 200kw Off Grid Solar Power Energy Systems Homes
Meo Machinery Co.LTD
TUV Standard 2T Branch PV Connect
SRNE 5KW Off Grid High Efficiency DC 48V to AC 220v 230v Pure Sine Wave Solar Inverter 5000 watt Solarway
SuperSolar high quality hybrid Solar Power System Micro Inverters Price 5kw
single phase MPPT 0.75kw IP65 solar water pump inverter VFD
OEM Driver inverter PCB board frequency battery hybrid solar inverter
Solax AC Charger X1-AC inverter3000w 3600w Solar Inverter
Fronius Primo 4.0-1
Vmaxpower 4000W solar panel dust cleaning system solar panel systems and batteries